Hlavní obsah stránky

Zkušební přístup k databázi News Select ČTK

Kdy: 1. 3. 2015 - 31. 3. 2015

Průběžné denní zpravodajství

Nejdůležitější zprávy v průběhu dne přináší do vašeho počítače webová aplikace News Select ČTK. Stručné nekomentované zprávy s nestrannými informacemi jsou v ní dříve, než se objeví na internetu nebo v médiích, a to v přehledném prostředí se snadnou obsluhou.

Hlavní zprávy: Stručné aktuální zprávy o nejdůležitějších ekonomických, politických, kulturních i sportovních událostech v České republice a v zahraničí. Orientačně 30 až 40 zpráv denně.

Daily and Business News Select: Anglický přehled zpráv z politického, ekonomického, společenského a kulturního života v ČR za uplynulé čtyři hodiny. Jeho součástí je ranní souhrn komentářů českých deníků. Vychází denně v 8:00, 12:00, 16:00 a 20:00.

Nenechte si ujít žádné významné výročí

Denně aktualizované informace a dokumenty v přehledně uspořádaných databázích.

Výročí: Přehled údajů o významných událostech (historických, politických, ekonomických apod.) a dat narození či úmrtí osobností z  ČR i ze světa. Vyhledávání výročí je možné podle jmen, názvů, dnů, oboru, regionu či klíčových slov.

Sporty: Přehledy vítězů nejvyšších soutěží v ČR i ve světě v různých sportovních odvětvích; výsledky vrcholných událostí a anket; rekordy; sportovní organizace. Strukturované historické přehledy a charakteristiky soutěží; přehledy mistrů světa v různých disciplínách; informace o dopingu; tragédie spojené se sportem.

Biografie: Životopisné údaje o významných lidech v ČR i ve světě - státníků, politiků, manažerů, vědců, akademiků, umělců, sportovců atd. U politických osobností též politický profil, přehledy zahraničních návštěv.

Historické archivy zpráv ČTK

V unikátním elektronickém archivu vhodném pro badatele, historiky, studenty, novináře či analytiky jsou k dispozici zprávy ČTK tak, jak vycházely každý den od roku 1988. Vyhledávat v nich je možné podle různých kritérií (den, obor, region, jméno, slovo ve fulltextu apod.). Dokumenty jsou uspořádány vždy do archivu příslušného kalendářního roku. K dispozici jsou zprávy v češtině a angličtině.