Hlavní obsah stránky

Jaro v Kartágu

Kdy: 14. 6. 2017

Kartágo, starověké město, jež bylo zničeno Římany 146 let před narozením Krista a zaoráno pluhem jako poučení poraženým, a posypáno solí na znamení prokletí. Kartágo je pro hlavní hrdinku románu, hraběnku Mariju Alexandrovnu Merzlovskou, symbolem rozvratu její rodiny, jejích blízkých, matky Anny Karpovny a sestry Alexandry, od nichž byla násilím odervána, a její vlasti, Ruska. První část šestisvazkového románu se stejnojmenným názvem byla v roce 2003 vyznamenána Státní cenou.

Nakladatelství Targamannum, jehož zástupci vystoupí v naší knihovně, vás zve na prezentaci románu ruského spisovatele Václava V. Michalského – Jaro v Kartágu. Součástí programu budou dramatické ukázky z knihy, oblíbené písně hlavních hrdinů, beseda s překladatelem románu Václavem Hrbkem a autogramiáda. Jaro v Kartágu je k dispozici v obchodních sítích nebo si ho můžete zakoupit přímo na místě.

Stručná anotace:

Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily. „Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války. V „Jaru v Kartágu“ a jeho navazujících částech „Osamělý je všude na poušti, K radosti musí být dva, Chrám přátelství, Estomihi a Ave Maria“ vypráví spisovatel Václav V. Michalskij životní příběhy Mariji a Alexandry na pozadí historických událostí 20. století.

Akce se uskuteční 14. 6. od 17:00 do 18:30.

Vstup je zdarma. Rezervace míst není nutná.
Více info ZDE.