Hlavní obsah stránky

Hudební kaleidoskop Jana Rejžka

Kdy: 7. 6. 2017

Jan Rejžek je český hudební a filmový kritik, novinář, básník, moderátor a občanský aktivista. Od roku 1979 připravil na 900 poslechových pořadů v klubech po celé republice, po listopadu 1989 připravuje v Českém rozhlase hudební pořad Kaleidoskop, pro Českou televizi pořad Katovna a s Vladimírem Justem Kritický klub Jana Rejžka.

Klubový pořad Kaleidoskop, který se Jan rozhodl po mnoha letech obnovit, nás zavede do světa domácí tvorby, která žel takřka nezní v rozhlase. Zámek hrůzy nám připomene největší perly „strašidel“ normalizačního popu. Dále nás provede rubrikami výročí týdne, historický kalendář, nepovinná četba a letem světem zazní africká hudba, irský folk, evropská etnická hudba, americký folk, latinsko-americká a kubánská hudba, žánrově nezařaditelní zpěváci a písničkáři, objevy anglo-americké rockové scény a novinky nestárnoucích veteránů.

Jan Rejžek také přečte pár ukázek ze své nové knihy Poslední slovo má Jan Rejžek. Jedná se o sloupky, kterými v posledních šesti letech přispěl do Lidových novin.

Vstup je zdarma.