Hlavní obsah stránky

Václav Junek ml.: Táta a jeho město

Fotogalerie Václav Junek ml.: Táta a jeho město - portrér

Kdy: 8. 11. 2017

Přednáška Václava Junka ml. se uskuteční 8. 11. 2017 od 17.30 hodin ve velké studovně.

Kladenský rodák, malíř, grafik, ale především ilustrátor dětských knih, Václav Junek u nás v knihovně již vystavoval. Tentokrát vás chceme pozvat na přednášku jeho syna, spisovatele Václava Junka mladšího, kterou nazval: Táta a jeho město

 

Václav Junek ml. nám přináší nový pohled na soukromý život malíře Václava Junka, jeho vzpomínky na dětství a rané mládí, které prožil v Kladně, jeho práci a malování, ale také záliby. Návštěvníci přednášky se dozvědí, jak moc a také proč měl vlastně Václav Junek své rodné město tak rád.

Václav Junek ml. prožil  dětství a mládí přímo na Václavském náměstí a v jeho bezprostředním okolí, takže se dostal již značně brzy „mezi lidi“. Zažil tak přímo éru malých pražských divadel i šedesátá a sedmdesátá léta. Než v roce 1969 přišel o cestovní pas, stačil sjezdit polovinu tehdejší Evropy. Po okupaci ´68 začíná ve stále ještě raném věku pracovat v médiích a setkává se zde přímo s celou řadou silných osobností, které utvářely tehdejší dobu, i jeho. Prožije šestnáct let na vedoucím postu pražské Lucerny a zejména po listopadu ´89 se věnuje výkonné produkci, režii,  scénáristice, dramaturgii a literární práci.)

Během své kariéry vytvořil řadu dokumentárních audiovizuálních děl a scénických pořadů. Od poloviny sedmdesátých let spolupracoval s řadou významných představitelů české populární scény. Z bohaté praxe čerpá náměty do svých biografických knih o známých osobnostech. V neposlední řadě se zabývá slavnou minulostí českého národa a jejích význačných panovníků.

Je autorem mnoha knih, z těch nejznámějších uveďme: České zrady (2009), Hitler před branami(2013), Osudy český zrádců (2010), Třinácté komnaty českých umělců (2012) a mnohé další.