Hlavní obsah stránky

Vánoční koncert sboru Gaudium

Fotogalerie Vánoční koncert Gaudium

Kdy: 13. 12. 2017

13. 12. 2017 v 19.00 vystoupí ve velké studovně pod vedením sbormistryně paní Lenky Kubínové smíšený pěvecký soubor Gaudium.

Smíšený pěvecký sbor Gaudium je sborem Základní umělecké školy v Kladně - Rozdělově, jeho sbormistryní je od roku 2007 paní Mgr. Lenka Kubínová.
V současné době navštěvuje tento komorní, neprofesionální sbor 24 členů
Věkové i profesní složení sboru je velmi pestré (členové jsou ve věkovém rozmezí od 17 do 67 let, vedle studentů školy navštěvují sbor lidé různých profesí, od učitelů, doktorů, přes sekretářky, až po managery ….).

kmenovém repertoáru sboru Gaudia najdeme nejen skladby nejrůznějších stylů (od renesance, klasicismu, romantismu až po hudbu současných skladatelů), ale i rozličných žánrů (vedle hudby vážné jsou to skladby folklórní, jazzové, úpravy písní Jaroslava Ježka, anglické písně, spirituály a jiné).

Sbor pravidelně vystupuje na akcích školy, pořádá koncerty ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně, v bezbariérovém komplexu ,, Meta‘‘ Kladno, v kostelích města Kladna a okolí. Vystupoval na adventních koncertech pořádaných v Kutné Hoře pod záštitou Středočeského kraje, má za sebou sedm zájezdů do Francie (partnerské město Vitry), koncertoval v německém Meinzu.

Gaudium znamená v překladu radost, a to přesně charakterizuje vztah členů k hudbě, společnému zpívání a vzájemnému setkávání. 

A o tom nás v tomto předvánočním čase přijde soubor Gaudium přesvědčit.