Hlavní obsah stránky

Martin Hilský: Shakespeare a jeho doba

Kdy: 14. 4. 2016

V dubnu 2016 uplyne 400 let od smrti Williama Shakespeara.

Naše knihovna je velice poctěna, že na své půdě přivítá profesora Martina Hilského, který patří mezi světovou překladatelskou špičku, ale také mezi největší odborníky na život a dílo Williama Shakespeara.

W. Shakespeare je nyní slavný, ale čemu čelil jako neznámý mladík ze Stratfordu nad Avonou po svém příjezdu do Londýna? Jaká byla politická situace a jak anglická reformace ovlivnila jeho kariéru? Jak vypadala divadla té doby a jak obtížné bylo v této oblasti podnikat? Využijte možnost nahlédnout do doby anglické renesance v době vlády legendární Alžběty I. Profesor Martin Hilský vás provede Londýnem konce 16. století, dá vám nahlédnout do dílny úspěšného dramatika a divadelního podnikatele Williama Shakespeara a ukáže Vám Anglii v době, kdy byla ještě malou nevýznamnou zemí na periferii Evropy.

Akce je pořádána ve spolupráci s British Council / Britskou radou a je zařazena do mezinárodního projektu Shakespeare Lives / Shakespeare žije.

Vstup je zdarma. Místa je nutné rezervovat ZDE nebo na telefonním čísle: 312 813 112.

Projekt vznikl za podpory města Kladna a  uskuteční se 14. 4. od 18:00.

 

Přednášející: prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.,

je špičkový anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Je držitelem řady významných ocenění (např. Řád britského impéria, Státní cena za překladatelské dílo, Medaile Za zásluhy, Cena Toma Stopparda, Cena Josefa Jungmanna, Česká hlava, Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy o popularizaci vědy atd.)