Gen. Klapálka 1641
272 01 Kladno

otevírací doba
pondělí 09:00 - 18:00
úterý 08:00 - 18:00
středa zavřeno
čtvrtek 09:00 - 19:00
pátek 09:00 - 18:00
sobota 09:00 - 12:00
neděle, svátky zavřeno
kontakty

ústředna
tel: 312 813 111
gsm: 777 804 901
email: library@svkkl.cz
dat. schránka: xu9w62t

ičo: 00069892

další kontakty

bankovní spojení

číslo účtu:
274341910/0300
Nejsme plátci DPH.

Ptejte se knihovny

Validační místo mojeID

Nová stránka na FB. Líbí se vám?

 

Rychlá navigace:www.svkkl.cz » katalog a databáze » e-books EBSCO

Kolekce knih EBSCO eBook Collection

eBooks v rozhraní EBSCOhost

Kolekce knih EBSCO eBook Collection je přístupná v online katalogu knihovny ( po přihlášení registrovaného čtenáře). Po otevření prolinku "Zdroje" je možné si zvolit EBSCO a zde otevřít Kolekci eBooks on EBSCOhost - SVK v Kladně, případně je možné otevřít EBSCOhost Web a poté modul eBook Collection (EBSCOhost).

Protože záznamy elektronických knih eBook Collection jsou implementovány do online katalogu knihovny a jsou zobrazovány stejně jako záznamy tištěných knih při vyhledávání v katalogu, je možné elektronickou knihu vybrat v rámci vyhledávání v online katalogu knihovny. Tím je umožněn i vzdálený přístup. Pro čtenáře, kteří využívají přístup k internetu ve studovně nebo na pracovišti internetu, je možné vyhledávání elektronických knih i z adresy    http://search.ebscohost.com

Uživatelé si vypůjčené eBooks stahují zcela bezplatně. Pro stahování knih offline si musí každý uživatel na svém PC nainstalovat aplikaci Adobe Digital Editions, která je zdarma ke stažení    http://www.adobe.com/products/digitaleditions/

Tato aplikace je nainstalována na všech počítačích s internetem pro veřejnost v knihovně.

Je také nezbytné si vytvořit osobní schránku My EBSCOhost, která je pro každého zdarma. Tu si uživatelé vytvářejí sami pro ukládání výsledků vyhledávání apod. ("Vytvořit nový účet").

Stahovat eBooks lze po přihlášení k osobní My EBSCOhost schránce. Pro vytvoření osobní stránky je nutné vyplnil krátký elektronický formulář. Vytvoření osobní schránky i přihlášení k ní je součástí stahování knih offline.

Uživatelé si při stahování elektronické knihy mohou sami určit délku výpůjčky (1 až 7 dnů), po uplynutí stanovené výpůjční doby není třeba knihu vracet - "vrátí se sama" (exspiruje, automaticky se vymaže ze zařízení). Kniha nemůže být vrácena před uplynutím stanovené výpůjční lhůty a výpůjční dobu každé knihy nelze prodloužit. Knihu je možné si znovu vypůjčit.

Každý uživatel může vytisknout až 60 stránek z jedné knihy. Staženou knihu lze z počítače zkopírovat až do 5 dalších zařízení.

Využití  kolekce  elektronických knih  EBSCO   eBook Collection je určeno  pro  registrované uživatele Středočeské vědecké knihovny v Kladně, příspěvkové organizace, ve smyslu individuálních čtenářů  knihovny pro osobní studijní potřebu.