Gen. Klapálka 1641
272 01 Kladno

vzdělávání

Další možnosti vzdělávání knihovníků

STK
NKP
ÚISK

spolupracujeme s    

NEZISKOVKY
CMUD
LABYRINT

časopisy

Čtenář
Mistní kultura
Knihovna plus
U nás
Ikaros

Knihovnický zpravodaj Vysočina

Rychlá navigace:www.svkkl.cz » pro knihovny » vzdělávání knihovníků » nabídka kurzů

Současná polská literatura

Datum konání: 04.12.2017 od 09:00

Volných míst: 28 z 50

Přednáška je určena (nejen) akvizitérům a pracovníkům v přímých službách knihoven. Uskuteční se v rámci výkonu regionálních funkcí ve Středočeském kraji a ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Místo konání: Malý sál, Městská knihovna Praha, Mariánské náměstí 1, Praha 1.

Lektorka: Mgr. Michala Benešová, Ph.D.

Michala Benešová je absolventkou polonistiky a bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, od roku 2011 působí na Katedře středoevropských studií FF UK. Odborně se věnuje dějinám polské literatury, zaměřuje se především na polskou literaturu meziválečného období, současnou polskou literaturu, na fenomén polské literární reportáže či na reflexi židovské kulturní tradice v polské literatuře 20. století. Druhou oblastí jejího zájmu je problematika polsko-českého překladu, jemuž se věnuje i jako aktivní překladatelka. Je členkou odborné rady Pražského centra židovských studií. Aktuálně se podílí na projektech Formování a vývoj národních identit ve středoevropském prostoru v 19. a 20. století a na projektu Centra pro výzkum kolektivní paměti.

(zdroj: https://kses.ff.cuni.cz/cs/katedra/vyucujici/michala-benesova/)

Anotace akce / program: Obsahem přednášky bude připomenutí významných polských autorů a titulů uplynulých let (především beletrie - próza). Zaměříme se především na přírůstky vydané v českých překladech. Zmíníme nejnovější bibliografii a některé populární texty o polské literatuře (včetně online zdrojů). Spíše okrajově se podíváme na situaci překladů na našem knižním trhu a na práci překladatele.

Předpokládaný závěr: nejpozději ve 12 hodin.

Jste srdečně zváni.

Přihlásit se na kurz
Jméno:
Přijmení:
E-mail:
Telefon:
Knihovna, kde pracujete:
Opište kód: