Hlavní obsah stránky

Postup při výpůjčce e-knihy eReading.cz

Vyhledání e-knihy

Je více možností, jak najít svoji e-knihu.

1. Knihu vyberte stejně, jako při hledání ostatních dokumentů pomocí indexů Název, Autor atd. Informaci o tom, jestli je k dispozici i e-kniha, uvidíte pod záznamem (volba "Půjčit si e-knihu").

nebo

2. Ve vyhledávání vyberte Rozšířené vyhledávání, v druhu dokumentu zvolte e-Knihy. Takto by se vám zobrazily všechny e-knihy. Hledání můžete omezit opět pomocí dalších kritérií (Název, Autor, Rok vydání atd.)

nebo

3. Najdete dokumenty, které odpovídají vámi zadaným kritériím (Autor, Název atd.). V levém sloupci pomocí fazety Dostupnost můžete omezit výběr zatržením hodnoty "e-výpůjčka".

Zobrazení v katalogu

Informace o připojené e-knize a možnosti jejího vypůjčení se bude zobrazovat na stránce Výsledky vyhledávání, ve zkráceném i podrobném zobrazovacím formátu a na stránce Detail záznamu.

Vedle náhledu obálky se zobrazí jedna až tři ikony s odkazem na náhled prvních 20 stran e-knihy ve formátech pdf, epub, mobi. Kliknutím na ikonu se čtenáři nabídne stažení souboru s náhledem z portálu eReading.cz.

Pokud je e-kniha k dispozici k výpůjčce z portálu eReading.cz, zobrazí se pod záznamem volba "Půjčit si e-knihu".

Objednání výpůjčky

Kliknutím na volbu "Půjčit si e-knihu" se dostanete do objednávkového formuláře. Pokud ještě nejste přihlášení do katalogu knihovny, bude nejdříve přesměrován na přihlašovací stránku a teprve po přihlášení může pokračovat do objednávkového formuláře. Ten obsahuje informační text a tlačítko "Vyžádat si e-knihu".

Informační text:

Abyste si mohli půjčit e-knihu, musíte mít platnou registraci, vyplněnou platnou e-mailovou adresu, která se bude shodovat s vaší e-mailovou adresou zadanou v účtu Palmknihy.cz (eReading.cz).

Zatržením souhlasu vyjádřete souhlas s podmínkami a kliknutím na tlačítko "Vyžádat si e-knihu" zahájíte proces e-výpůjčky.

Na vaší e-mailové adrese obdržíte zprávu o uskutečnění výpůjčky.

Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první eVýpůjčku.

Jak otevřít eKnihu:

1. Po instalaci a spuštění aplikace eReading se zobrazí obsah s Místními knihami, který bude zpočátku prázdný.

2. V horním menu zvolte “ONLINE” / „ONLINE KNIHOVNA” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz. Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na Internet. Klikněte na tlačítko Aktualizovat a zobrazí se Vám obsah Vaší Online knihovny.

3. e-Knihy stahujete kliknutím na obálku eKnihy.

Podpora aplikace eReading

Platforma

Verze

Čtecí zařízení

Odkaz na stáhnutí

Android

4.1 a vyšší

Mobilní telefony, tablety, čtečky

Google Play

iOS

8.4 a vyšší

iPhone, iPad

App Store

Windows

-

-

-

Online

-

-

-

Výpůjčku můžete stáhnout opakovaně i do více zařízení. Po dobu 31 dní budou všechny stažené výpůjčky pro vás k dispozici.

Výpůjčku nevracíte, po 31 dnech se výpůjčka automaticky ukončí.