Hlavní obsah stránky

Video aplikace - Webové aplikace a jejich využití (nejen) pro lekce IV v knihovnách

Datum konání

  • 13. 6. 2022 od 9:00

Kurz se bude konat prezenčně.

Volných míst

  • 0 z 16

Popis

Kurz je vhodný i pro začátečníky. Výklad bude veden v optimálním tempu, krok za krokem, tak aby si účastník mohl vše zkoušet. Podmínkou je běžná znalost práce s počítačem. Doporučujeme s sebou vzít vlastní chytrý telefon (není však podmínkou).

Místo konání: PC učebna Ústřední knihovny Univerzity Karlovy, Centrum Krystal, José Martího 407/2, Praha 6 - Veleslavín - viz mapa.

Lektorka: Dipl.-Math. Jana Javůrková, která spolupracuje s Ústřední knihovnou Univerzity Karlovy. Je také lektorkou Počítačové školy Gopas a jazykovou animátorkou. Ve volném čase se věnuje dětem a komunitním projektům. Digitální nástroje jsou pro ni prostředkem, jak skloubit rodičovskou dovolenou a koronavirovou pandemii s osobním i pracovním životem.

Na kurzu se seznámíte s moderními digitálními nástroji nejen pro knihovníky-vzdělavatele. Tyto nástroje je možné využít v knihovnách při nejrůznějších aktivitách a příležitostech v knihovně. Například: zvuková oznámení a komentáře, video spoty, video prohlídky knihovnou, krátké recenze a doporučení knih atd.

Video aplikace:

  • WeVideo - platforma pro tvorbu editování a sdílení videí, audio a GIFů, možnost pracovat jak s audio, tak video stopou, práce s více stopami najednou, databáze vlastních materiálů, stažení v různých formátech (mp3, mp4, gif), k dispozici také jako mobilní aplikace.

Během kurzu si vyzkoušíme také nástroje Mentimeter, Kahoot a Padlet – zažijeme je z pohledu účastníka-uživatele.

Prosíme, abyste si před kurzem založili Google účet a zapamatovali si přihlašovací údaje. Důvodem je mnohem rychlejší registrace do většiny aplikací právě přes účet.

Předpokládaný závěr ve 13:30 hod.

Poznámka: Občerstvení bude umožněno o přestávce. V budově je restaurace.

Akce se bude konat v rámci výkonu regionálních funkcí ve Středočeském kraji.

Jste srdečně zváni!

Přihlásit se na kurz

Na kurz se momentálně nelze zapsat, protože již nejsou volná místa.