Hlavní obsah stránky

Buďme si blíž – společenský klub pro seniory

Fotogalerie BSB - Jaroslav Valůch - portrét

Kdy: 15. 5. 2023 od 13:30

Kde: lektorská místnost

Co: Mediální vzdělávání

Průzkumy ukazují, že nejčastější obětí dezinformací a fake news právě bývají senioři. Pojďme to společně změnit!

Toto setkání bude trochu výjimečné. Pozvali jsme si zajímavého hosta, který vás zasvětí do světa informací a jak je zpracovávat.

Zdravý selský rozum pro dobu informační – jak se vyznat v mediálním chaosu?

Pro obyčejného člověka není snadné se v dnešní záplavě informací z médií a internetu vyznat. Najde se i řada takových, kteří se toho snaží zneužít. Jak si může každý z nás dát pozor, abychom nenaletěli na „falešné“ zprávy? Jak rozpoznat pravdu a lež o událostech kolem nás i ve světě? Kterým zdrojům informací můžeme důvěřovat? Kdo jsou původci záměrně lživých informací a co z toho mají?

 

To vše a mnohé další se dozvíte na besedě s Jaroslavem Valůchem, vedoucím projektů mediálního vzdělávání ve zpravodajské organizaci Transitions. Dlouhodobě se věnuje oblasti využívání moderních komunikačních prostředků v krizových situacích, ověřování informací, posilování mediální gramotnosti a prevence násilí z nenávisti. Spolupracoval s řadou iniciativ i institucí v regionech střední i východní Evropy, jihovýchodní Asie, Blízkého východu a severní Afriky. Působil také jako humanitární pracovník v Barmě a na Haiti.

 

 

 

Vedení společenského klubu a výběru aktivit se zhostila naše kolegyně Jaroslava Tichá. V případě zájmu o setkávání ji neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese: ticha@svkkl.cz, případně na tel. 723 137 820Vstup volný!