Hlavní obsah stránky

Aktuální informace

Květen 2021

  • SKIP ČR pro knihovny již zapojené do projektu S knížkou do života  - Bookstart připravil diskusní online seminář, který proběhne v pátek 18. 6. 2021 od 10 do 12 hod. Webinář se bude konat v prostředí aplikace ZOOM. Odkaz bude přihlášeným účastníkům zaslán před konáním akce. Kapacita: 40 účastníků. Možnost přihlášení ZDE.

Duben 2021

  • Projekt Otevřené sbírky - online sbírkové předměty muzeí a galerií. Užitečný zdroj informací např. pro referenční knihovníky nebo některé specializované knihovny.
  • Čtení dětem - v rámci portálu Knihovny.cz existuje tematický rozcestník Čtení dětem. Obsahuje šest seznamů pro různé věkové čtenářské kategorie. Výběr titulů byl aktualizován na jaře 2021 s ohledem na dostupnost i na aktuálně vydané tituly.
  • Krajská rodinná politika - projekt MPSV. Sborník dobré praxe rodinné politiky v krajích, do něhož zástupci projektu hledají další příklady dobré praxe také za knihovny (ve formátu již zveřejněných příspěvků) – zašlete prosím na adresu roman.giebisch@nkp.cz
  • Aktuální informace k přípravě IROP 2021-2027 - Vyhlášení výzvy je plánováno ke konci roku 2021, ale toto načasování záleží na průběhu vyjednávání programu s Evropskou komisí. Zaměření podpory by mohlo být rozšířeno na knihovny působící ve městech s 10 tisíci a více obyvateli (původně bylo uvažováno pouze o knihovnách pověřených výkonem regionálních funkcí). 
  • Uvolnění provozu knihoven od 12. 4. 2021 - knihoven se týká zejména bod č. 13 na str. 6.

Březen 2021