Hlavní obsah stránky

Pro seniory

Vzdělávat a rozvíjet se můžete v každém věku! Připravujeme řadu programů šitých na míru potřebám lidí v seniorském věku. Od 65 let je navíc registrace do knihovny zdarma.

Aktuální akce najdete v kalendáři akcí.

 

Společenský klub Buďme si blíž

Pravidelná setkávání v malé skupince, která spojují představení určitého tématu s praktickými aktivitami. Škála témat sahá od práce s moderními technologiemi a orientaci v informační společnosti přes cestování, historii, ekologii, techniku až po tvůrčí činnosti.

 

Digitální čtvrtky pro seniory

Je vám 65 a více let? ZDARMA vás naučíme, jak správně ovládat tablet nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu.

 

V cyklu Digitální čtvrtky pro seniory Vám v prvním pololetí roku 2024 nabízíme tyto kurzy:

18. 1.     Kurz Digitální odysea

8. 2.       Pokračovací lekce: individuální konzultace

22. 2.     Kurz Digitální odysea

7. 3.       Pokračovací lekce: individuální konzultace

21. 3.     Kurz Digitální odysea

11. 4.     Pokračovací lekce: individuální konzultace

23. 5.     Kurz Digitální odysea

13. 6.     Kurz Digitální odysea - přihlášení ZDE!

 

Kurzy vedou naše proškolené knihovnice Tereza Cimburková a Jaroslava Tichá a jsou určené pro zájemce ve věku 65+, jsou ZDARMA, v době od 9 - 13 hodin.

Na skupinovém kurzu Digitální odysea Vás naučíme, jak správně ovládat tablet nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu. Na pokračovacích individuálních konzultacích s Vámi probereme konkrétní požadavky používání mobilního telefonu nebo tabletu. Na individuální konzultace jsou přednostně přihlašováni absolventi skupinového kurzu.

Svůj zájem hlaste na e-mail: is@svkkl.cz, případně tel.: 312 813 122
Kontaktní osoba: Jaroslava Tichá, ticha@svkkl.cz, tel.: 724 971 538 

Akce se koná za podpory Nadace Vodafone Česká republika v rámci projektu Digitální odysea - Semináře pro seniory zdarma.

 

Virtuální univerzita třetího věku

Lekce univerzity třetího věku přenášené online do regionů. Univerzita třetího věku poskytuje lidem ve zralém věku všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni. V každém semestru otevíráme jiná témata.

Kurzy LS 2023/2024

Kouzelná geometrie

Jan Blažej Santini