Hlavní obsah stránky

Vernisáž výstavy Olgy Sarköziové a Divadlo Taška Kladno: Špalíček Františka Hrubína

Fotogalerie Vernisáž výstavy Olgy Sarkoziové a Divadlo Taška: Špalíček Františka Hrubína - portrét

Kdy: 25. 9. 2019 od 17:00

Kde: velká studovna

Co: výstava a divadlo

Nahlédnutí do světa neslyšících a prvky znakového jazyka s divadelním spolkem Taška a s Tichým světem

Do ticha se utíkáme, když jsme unaveni ruchem okolního světa, když se potřebujeme zrelaxovat či prostě přemýšlet. O tichu říkáme, že léčí. Jak to ale mají s tichem lidé, kteří si jej nevybrali za svého nerozlučného společníka? Jak vypadá jejich každodenní život a jaké nesnáze musí každý den překonávat, aby obstáli v této hektické době? A mohou být vůbec šťastni?

Většinu odpovědí bylo možno nalézt na vernisáži Olgy Sarköziové – neslyšící výtvarnice a herečky, která proběhla u příležitosti Mezinárodního dne neslyšících (připadá na 23. 9.) ve středu 25. 9. 2019 od 17 hod. ve velké studovně a Malé galerii naší knihovny. Mezi návštěvníky zavítal i Ing. Dan Jiránek, primátor města Kladno.

Při této příležitosti zde představila svoji činnost organizace působící i v Kladně a zabývající se pomocí neslyšícím – Tichý svět. Jejich chráněná dílna Tichá cukrárna připravila chutné a skvěle vypadající občerstvení. Seznámila návštěvníky také s Tichou linkou, která slouží nejen ke komunikaci mezi neslyšícími, ale také mezi slyšícími a neslyšícími.

Ve druhé části večera vystoupil divadelní spolek Taška Kladno – František Hrubín: Špalíček veršů a pohádek - pásmo říkadel a pohádek s prvky znakového jazyka. Hosté ze sociálního centra Zahrada hercům během vystoupení napovídali text a již tak veselou akci ještě více rozsvítili. 

 

  

Tato akce se koná díky laskavé finanční podpoře Středočeského kraje.

 
Mediálním partnerem je: