Hlavní obsah stránky

Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a M. Surka 6TET

Fotogalerie Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a M.Surka 6TET - portrét

Kdy: 11. 12. 2019 od 19:00

Kde: velká studovna

Přijďte se vánočně naladit poslechem jazzu

EVA KLEINOVÁ a Mr.SURKA 6tet zahrají písně od např. Mariah Carey, Celine Dion v jazzovo/swingovém aranžmá. Zazní samozřejmě i naše české vánoční písně (Suchý / Šlitr),  i ty jsou v náladě jazzu a swingu. A to vše v takřka „Unplugged“ zvuku.

Dovolte, abychom Vám představili sólisty vánočního koncertu.

Hudební seskupení je složeno z předních hudebníků české jazzové a popové scény. Muzikanti dlouhodobě spolupracují a nahrávají s většinou našich pěveckých hvězd (viz níže v jmenovité prezentaci).

Dramatugickou a hudební koncepci Vánočního koncertu vytvořil Miroslav SURKA.  

EVA KLEINOVÁ - Je česká popová a muzikálová zpěvačka. Představitelka muzikálových rolí v divadle Hybernia, která se také pravidelně objevuje jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Spolupracovala s mnoha stálicemi  české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. V současné době se chystá vydat své třetí CD. Více informací naleznete na www.evakleinova.com

Miroslav SURKA - Trumpetista/kapelník/aranžér/zpěvák
Působí na naší profesionální hudební scéně více jak 35 let. Byl a stále je hráčem mnoha orchestrů a skupin od folk/jazzu/pop. Je leadrem-trumpetistou Moondance orchestra M.Kumžáka. Doprovázel, natáčel a koncertoval a stále koncertuje v podstatě s většinou předních českých zpěváků, včetně nedávno zesnulého Karla GOTTA.  (L. BÍLÁ, J. NOHAVICA, H. VONDRÁČKOVÁ, M. ROTTROVÁ,  B. BASIKOVÁ, H. ZAGOROVÁ, J. KORN, L. KERNDL, M. RUPERT, V. DYK, J. LAUFER, K. ČERNOCH a další. Hrál ve skupinách MONKEY BUSSINES, LUCIE, 100 ZVÍŘAT, OCEÁN a TĚŽKEJ POKONDR.) Je kapelníkem CBC BIG BAND, se kterým doprovázel na koncertech top světové jazzové velikány trumpetisty jako jsou Bobby SHEW, James  MORRISON , Arturo SANDOVAL, a příští rok to bude legenda bicích nástrojů BILLY COBHAM. Pan SURKA byl 20 LET lead-trumpetista v Tanečním Orchestru Českého rozhlasu s jeho dirigentem Felixem SLOVÁČKEM.

Tomáš KŘEMENÁK – Tenor sax /Soprán sax. /Flétna/Harmonika/
Přední český hráč na tenor sax. a uvedené nástroje. Hrál a dále spolupracuje s orchestry: Big band Felixe Slováčka, K.Gott band, Milan Svoboda Big band, Moondance orchestra M.Kumžáka

Josef POSPÍŠIL – Trombonista/zpěvák
Jako přední český trombonista spolupracuje  s orchestry jako Orchestr Karla Vlacha, Big band F. Slováčka, Boom!Band, CBC Big band a mnoho dalších. Působil i v zahraničí - USA ,Německo.

Jiří PEŠEK – Piano/Klávesy/zpěvák
Skvělý pianista , který spolupracoval a stále aktivně spolupracuje s H. ZAGOROVOU , B. BASIKOVOU a L. BÍLOU.  Mnoho let hrál v zahraničí - USA, NORSKO, NĚMECKO.

Antonín ŠTURMA – Kontrabas,el.basová kytara , banjo,kytara
Kontrabasista Antonín Šturma je přední jazzový hráč. Popisovat jeho hudební aktivitu je opravdu velmi náročné, protože jako žádaný hráč vystupuje s tolika orchestry pražské hudební scény, že jen výpis těchto hudební těles je opravdu dlouhý. Takže „Tonda Šturma“ je velmi uznávaná značka na kontrabas.

Václav ŠVEC – Bicí
V Mr. SURKA Sextetu nejmladší člen, bubeník Václav ŠVEC, je hráč z Českých Budějovice, kde hraje s orchestry jako Radim Sládek Jazzové trio. Spoluracuje se Štěpánem Markovičem Quintet. Koncertoval na South Bohemia Jazzfest 2019 ČB.  Spolechlivý a skvělý bubeník.

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky budou v předprodeji do 10. 12. 2019 na registraci v přízemí knihovny. Neprodané vstupenky bude možné zakoupit v den koncertu na místě.

Koncert se koná díky laskavé finanční podpoře Středočeského kraje