Hlavní obsah stránky

Vernisáž výstavy Fenomén tattoo

Fotogalerie Fenomén tattoo - portrét

Kdy: 29. 1. 2020 od 18:00

Kde: Malá galerie, 1. patro

Co: výstava

Zveme vás na slavnostní zahájení výstavy věnované výtvarnému prostředku, který běžně v galerii nenajdete

Svoji autorskou tvorbu jak na lidském těle, tak i na papíře představí talentovaná tatérka Linda Víghová známá pod uměleckým jménem Free-Soul Tattoo.  Součástí výstavy bude i malý exkurz do světa tetování a jeho historie.

V rámci vernisáže se můžete těšit na Tattoo live show.

Něco o autorce:

Linda Víghová, spíše známá pod uměleckým jménem Linda Free-Soul, se narodila 12.12.1988 v Dunajské Strede. 

Pod taktovkou mámy malířky bylo její dětství naplněno uměleckou a kreativní činností ve všech možných směrech. Po škole se odstěhovala do Prahy, kde dál rozvíjela své působení v umělecké sféře.

Po zkušenostech s fotografii, šperkařstvím a divadelním make-upem, sochařstvím i psaním, zakotvila ve své největší vášni, v tetování.

Když si koupila první strojek v roce 2012, pokreslila si nejdříve vlastní nohy a všechny kamarády, a později, když se díky Facebooku začalo ozývat víc a víc zájemců, uvědomila si, že to je směr její budoucnosti. Brzy nato se přestěhovala do pražského studia 33 Street Tattoo, a později do Brna do studia Marda Tattoo Company, kde má základnu doteď.

Linda se dlouhodobě zajímá o psychologii, spiritualitu a mezilidské vztahy a nabyté vědomosti vnáší i do svých děl a celkového vnímání klientů i samotného procesu tetování, které pro ni znamená nejen okrasu těla, ale i iniciační rituál pro duši. Motivy proto tvoří přímo na míru v danou chvíli, jedinečné pro každého klienta. Rozvíjí také myšlenku Tetováním pro dobrou věc, její motivy se draží pro podporu organizace OBRAZ a také úspěšně organizuje Kočičí den, charitativní akci pro vybrané kočičí útulky.

V budoucnu by ráda vydala a ilustrovala dětské motivační a rozvojové knížky a dále se aktivně podílela na zlepšování světové situace.

K práci ji stačí malý kufřík s vybavením a fixky, což jí umožňuje cestovat a tetovat po celém světě. Kromě Prahy, Brna a Vídně kde pravidelně pracuje, tetovala i ve studiích ve Vancouveru a Salt Lake City, a různě po Mexicu a Guatemale, dokonce i v Nepálské džungli či v buddhistickém klášteře. 

Z cest kolem světa se ale vždy ráda vrací do Brna, ke své kočce, ke svým klientům a plánům.

Na výstavě v Malé galerii bude prezentovat Tetování jako celek i drobný průřez svým životem a uměním s ním spojeným. 

Mediálním partnerem bylo: