Hlavní obsah stránky

Jiří Michl: Bubeníci - vernisáž výstavy

Fotogalerie Jiří Michl: Bubeníci - portrét

Kdy: 2. 9. 2020 od 18:00

Kde: studovna

Co: slavnostní zahájení výstavy

Schválně, kolik uvidíte paliček ...

Výstava prostě nazvaná "Bubeníci" představuje snímky z období 2010-2019. Jedná se o fotografie pořízené výhradně na koncertech v uvedeném období, převážně v Kladně a Praze.

"Když jsem uvažoval na jaké téma se pro následnou výstavu zaměřím, tak se sám nabízel tento okruh. Částečně je to také proto, že se amatérsky věnuji hře na bicí v rockové kapele a díky svému koníčku mám mezi muzikanty pár přátel a nejen je, které jsem také tematicky zvěčnil.  
Opět je mým zájmem (jako při minulé výstavě „Tváře a emoce“) ukázat emotivní vyjádření fotografovaných subjektů co nejzajímavějším způsobem. Doufám, že se mi to alespoň části povedlo a budu se těšit na vaší návštěvu na výstavě."


Jiří Michl

V současné době žije již 50 let na Kladně. S fotografováním to nebylo vždy jednoduché. Jako teenager zkoušel štěstí tátovou zrcadlovkou Kijev. Další dotek  – stále ještě analogový – byla jeho první zrcadlovka Praktika PLC-3. S tou to již bylo o něco lepší, ale až na pár výjímek stále spíše do rodinného alba. S příchodem digitálních technologií se dostal k focení na Kladenské radnici, kde téměř 10 let pracoval jako ajťák a na „vedlejšák“ fotil pro radnici.

Následně vystřídal několik analogových a posléze i digitálních zrcadlovek a pokoušel se samostudiem pronikat do tajů tohoto krásného koníčku. V současné době „zakotvil“ jako rentiér MPSV u techniky značky Nikon.
Jeho největším láskou je focení muzikantů v „akci“ a je jedno, o jaký žánr se jedná. Nejdůležitějším prvkem jsou při tom zachytitelné emoce. Fotí exkluzivně pro kladenský music bar DUNDEEJAM. Tam také můžete vidět jeho fotografie.

První autorská výstava proběhla na 47. SJD ve Slaném, následovala výstava v Galerii Sítná a následně výstavy v Music Club Dundeejam. Poslední výstava byla v ve Sládečkově muzeu v Kladně.

"Posuzujte tuto „podívanou“ přísně, ale s trochou shovívavosti. Fotím jako nadšený amatér hlavně pro radost svou a potají doufám, že i pro radost těch, které moje hudební postřehy osloví kladně.", říká Jiří Michl

Výstavu fotografií Jiřího Michla zahájila 2. 9. v 18:00 Pavla Sirůčková, hudební doprovod obstarali Marek Rejhon a Zbyněk Malý. 

Zbyněk Malý – housle, zpěv Marek Rejhon – kytara, zpěv

Duo hraje swing let 30. v autentickém podání s inspirací hot jazzem let 20. a s mírným přesahem do let 40. - hudbu nalévající do žil radost, novou životní sílu a optimismus. Jedná se o dobře sehranou dvojici hudebníků s velkou erudicí a celoživotní zkušeností v tomto oboru, což ostatně dokládají angažmá ve významných tělesech tohoto žánru (Originální pražský synkopický orchestr, Jazzfonický kvintet, Classic Jazz Collegium…), vlastní projekty (The Hottentots Orchestra, Harlemania, Swing Session ), filmová a divadelní hudba (Hello Dolly, Chaplin, Má férová Josefína… TV: Bylo nás pět, hudba k večerníčkům…), účinkování ve filmech (Hoří, Fešák Hubert, Poslední motýl, Panoptikum města pražského, Lída Baarová, Zahradnictví, Zlatý podraz, Monstrum…), v divadelních hrách (Dobře placená procházka (ND), Kabaret, Deburau – divadlo Mladá Boleslav).
 

Akce se uskutečnila za laskavé finanční podpory Statutárního města Kladno.

Mediálním partnerem je Radio Relax.