Hlavní obsah stránky

Jiří Michl: Bubeníci - výstava

Fotogalerie Jiří Michl: Bubeníci - portrét

Kdy: 3. 9. 2020 od 9:00 - 13. 10. 2020 do 18:00

Kde: Malá galerie a půjčovna 1. patro

Co: výstava

Schválně, kolik uvidíte paliček ...

Výstava prostě nazvaná "Bubeníci" představuje snímky z období 2010-2019. Jedná se o fotografie pořízené výhradně na koncertech v uvedeném období, převážně v Kladně a Praze.

"Když jsem uvažoval na jaké téma se pro následnou výstavu zaměřím, tak se sám nabízel tento okruh. Částečně je to také proto, že se amatérsky věnuji hře na bicí v rockové kapele a díky svému koníčku mám mezi muzikanty pár přátel a nejen je, které jsem také tematicky zvěčnil.  
Opět je mým zájmem (jako při minulé výstavě „Tváře a emoce“) ukázat emotivní vyjádření fotografovaných subjektů co nejzajímavějším způsobem. Doufám, že se mi to alespoň části povedlo a budu se těšit na vaší návštěvu na výstavě."


Jiří Michl

V současné době žije již 50 let na Kladně. S fotografováním to nebylo vždy jednoduché. Jako teenager zkoušel štěstí tátovou zrcadlovkou Kijev. Další dotek  – stále ještě analogový – byla jeho první zrcadlovka Praktika PLC-3. S tou to již bylo o něco lepší, ale až na pár výjímek stále spíše do rodinného alba. S příchodem digitálních technologií se dostal k focení na Kladenské radnici, kde téměř 10 let pracoval jako ajťák a na „vedlejšák“ fotil pro radnici.

Následně vystřídal několik analogových a posléze i digitálních zrcadlovek a pokoušel se samostudiem pronikat do tajů tohoto krásného koníčku. V současné době „zakotvil“ jako rentiér MPSV u techniky značky Nikon.
Jeho největším láskou je focení muzikantů v „akci“ a je jedno, o jaký žánr se jedná. Nejdůležitějším prvkem jsou při tom zachytitelné emoce. Fotí exkluzivně pro kladenský music bar DUNDEEJAM. Tam také můžete vidět jeho fotografie.

První autorská výstava proběhle na 47. SJD ve Slaném, následovala výstava v Galerii Sítná a následně výstavy v Music Club Dundeejam. Poslední výstava byla v ve Sládečkově muzeu v Kladně.

"Posuzujte tuto „podívanou“ přísně, ale s trochou shovívavosti. Fotím jako nadšený amatér hlavně pro radost svou a potají doufám, že i pro radost těch, které moje hudební postřehy osloví kladně.", říká Jiří Michl

Výstavu fotografií Jiřího Michla zahájila 2. 9. v 18:00 Pavla Sirůčková, hudební doprovod obstarali Marek Rejhon a Zbyněk Malý. 

Akce se koná za laskavé finanční podpory Statutárního města Kladno.

Mediálním partnerem je Radio Relax.