Hlavní obsah stránky

Melanie Scholtz (New York)

Fotogalerie Melanie Scholtz - koncert . portrét

Kdy: 6. 12. 2021 od 19:00

Kde: velká studovna

Co: koncert

Melanie Scholtz (USA) - zpěv, Jo Fougner Skaansar (Norsko) - kontrabas, Tomáš Hobzek (ČR) - bubny

Melanie Scholtz je jazzová zpěvačka, skladatelka a tanečnice. Narodila se v jihoafrickém Kapském městě, kde na univerzitě vystudovala operní zpěv. Žije v East Village v New Yorku a zpívat jezdí po celé Evropě. Znalci ocení, že ji ke spolupráci zvaly špičky z oboru Wynton Marsalis, Bobby McFerrin, The Lincoln Jazz Orchestra, Hugh Masakela nebo Al Jarreau.

Své třetí CD natočila v r. 2013 s disidentem, aktivistou proti apartheidu a ikonickým básníkem Jamesem Mathewsem. V letech 2006-2013 byla jako pedagog součástí mentorského programu Artscape Youth Jazz. V r. 2015 se v Praze (!) seznámila s elitním hráčem na Hammondky z Connecticutu Brianem Charettem, kterého si později vzala za manžela. V r. 2017 začala v New Yorku a Chicagu pořádat workshopy zaměřené na jihoafrický a americký jazz. V rámci turné The Great South African Songbook vystupovala v Rakousku, Norsku, Švédsku, Francii, Německu, Slovensku, Holandsku, Maroku, Portugalsku, Španělsku a v Jižní Africe.

O hudbě říká, že to je její největší přítel. Posluchače uchvacuje originalitou a jedinečným projevem. S velkým orchestrem by zněla jako Barbra Streisand a pokud dnes někdo připomíná Ellu Fitzgerald, tak je to právě Melanie Scholtz!

 Přijďte se přesvědčit na vánoční koncert ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. 

Vstupné: Kč 200 / ZTP Kč 90

Záštitu nad konáním koncertu přezval Mgr. Václav Švenda, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.