Hlavní obsah stránky

Jitka Nešporová: Německojazyčná beletrie česky | čte Jaromíra Mílová

Fotogalerie Jitka Nešporová: Německojazyčná beletrie česky - portrét

Kdy: 26. 1. 2022 od 17:30

Kde: velká studovna

Co: přednáška

Vážně myslíte, že je váš přehled o současné světové literatuře aktuální? Zaznamenali jste i knihy z posledních deseti let, které stojí za přečtení? Nový cyklus přednášek Současná světová literatura vám pomůže vyplnit mezery.

Jaké knihy současných německých, rakouských a švýcarských autorů byly v posledním desetiletí přeloženy do češtiny? O kterých titulech se na německojazyčné literární scéně hodně mluvilo a u nás se překladu dosud nedočkaly? Stručná bilance pohledem překladatelky a literární publicistky Mgr. Jitky Nešporové, PhD. a časopisu iLiteratura.cz.

O dramatický přednes z děl citovaných autorů se postará Jaromíra Mílová, herečka Městského divadla Kladno

 
Mgr. Jitka Nešporová, PhD. (nar. 1982), překladatelka a literární publicistka. Na FF UK obhájila disertační práci o překladatelském díle Ludvíka Kundery, od r. 2009 spolupracuje s časopisem iLiteratura.cz. Překládá současnou německy psanou prózu, spolupracuje mj. s festivaly Svět knihy a Literatura v parku.

Jaromíra Mílová je členkou uměleckého souboru Městského divadla Kladno, kde ji v současnosti můžete vídat v inscenacích: BabičkaSen noci svatojánskéRozverný duchEva tropí hlouposti a Nejstarší řemeslo.

(Foto: Tomáš Glasberger)