Hlavní obsah stránky

Rudolf Havlík: Zítra je taky den

Fotogalerie Rudolf Havlík: Zítra je taky den - portrét

Kdy: 18. 5. 2022 od 17:30

Kde: velká studovna

Co: beseda s režisérem a spisovatelem

Patříte-li spíše k vášnivým čtenářům, než k divákům mainstreamových filmů, stejně jako my, možná jste již narazili na román Rudolfa Havlíka o světě "udržitelné" módy. 

Právě o výrobě značkové módy v zemích třetího světa, tvrdém střetu s realitou, kašlání na ekologii a zneužívání dětské práce, jakožto i cynismu západního světa, který hlásá pravý opak toho, než ve skutečném životě uplatňuje, si popovídáme s režisérem, scénáristou, grafikem, spisovatelem a mužem mnoha profesí a talentů. Nenechte si ujít toto výjimečné setkání. A nebojte, na jeho filmy také dojde. 

Moderování pořadu se ujala Mgr. Martina Košanová, řed. odboru komunikace Národní knihovny v Praze.
 

Ukázka z knihy Zítra je taky den:

"Dáváte pozor? Výborně, protože se nebudu opakovat a vracet se k událostem, které jsem již popsal. Věci budou chvílemi dost složité, tak se soustřeďte. Přes patnáct let jsem prožil na cestách po celém světě, pracoval a žil s lidmi, které nikdo nezná, navštívil místa, nad kterými zůstává rozum stát, a místa, která na mapě nenajdete. Spadl jsem v letadle, potopil se na lodi, havaroval v autě a překlopil se na motorce. Kousl mě had, pes, pavouk a jedna malá ryba u pobřeží Indonésie, které to do smrti nezapomenu, protože jsem se kvůli ní málem utopil. Chtěli mě lynčovat, zabít, deportovat, podplatit a jednou i sníst, ale popravdě si myslím, že jsem si to tenkrát jen špatně vyložil. Dvakrát jsem omdlel, jednou mě omráčili, zavřeli mě do vězení, jo a jednou jsem umřel, ale jen na chvíli, jinak bych vám tohle všechno, logicky, nevyprávěl. Každopádně, jestli chcete vědět, co vás vlastně čeká, buďte v klidu, protože vám to nikdy nikdo dopředu neřekne. Věřte mi, tak to zkrátka chodí. že jste to nečekali? Mně to povídejte..."

Rudolf Havlík (*1976, Sokolov)

přes 12 let pracoval v Asii a cestoval po světě. Tam také začal psát své úspěšné blogy a postupně vydal čtyři knihy: NIKDO NECHCE ČEKAT VĚČNĚ (2008), TRANSIT (2009), ROK DRAKA (2010) a NEBE (2012).
Poté doslova přeřadil a stal se úspěšným filmovým scénáristou a režisérem. Debutoval filmem ZEJTRA NAPOŘÁD (2014) na MFF v Karlových Varech. Následovaly POHÁDKY PRO EMU (2016), se kterými zabodoval nejen v Čechách, ale i na mezinárodním poli, odkud si odvezl nejcennější trofeje hned z několika amerických festivalů. Jeho dokumentární přírodopisný cyklus NA VLASTNÍ NOHY, odvysílala Česká Televize a dá se říci, že se mu prakticky daří ve všem, na co sáhne.

Od té doby se jeho filmografie rozrostla o další úspěšné tituly: PO ČEM MUŽI TOUŽÍ (2018),BÁBOVKY (2020), MINUTA VĚČNOSTI (2021) a v letošním roce jdou do kin hned tři jeho filmy. PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2 (2022) – ten již opět trhá rekordy v návštěvnosti, PREZIDENTKA (s Aňou Geislerovou v titulní roli) a OSTROV (s Janou Plodkovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích).

Mezitím stihl napsat a vydat další dva knižní tituly: ZÍTRA JE TAKY DEN (2020) a HORKOU JEHLOU (2021).

Nyní se připravuje vydání knihy PREZIDENTKA. 

 

Vstupné: 50 Kč

Vstupenky budou k zakoupení před začátkem besedy v předsálí studovny.
 

Akce se koná za laskavé podpory Statutárního města Kladno.

Mediálním partnerem je Radio Relax