Hlavní obsah stránky

Hřejivé pohlazení – výstava knih Nejlepší z nejlepších

Fotogalerie Hřejivé pohlazení - výstava v MG PRÁVĚ PROBÍHÁ

Kdy: 3. 11. 2022 od 9:00 - 10. 1. 2023 do 18:00

Kde: Malá galerie a půjčovna 1. patro

Co: výstava

Patříte-li k milovníkům teplých či hřejivých nápojů, je tato aktuální výstava z cyklu Nejlepší z nejlepších právě pro vás

Ale i v případě, že raději dáte přednost orosené sklenici dobře vychlazeného nápoje, věříme, že vás vybrané tituly zaujmou. Navíc! Zima je za dveřmi. Takže i pouhý pohled na tuto expozici trochu zahřeje.

Pojďme se společně v této uspěchané době jen tak pohodlně usadit a začíst se do vaší oblíbené knihy. A u toho se můžete zahřát třeba horkým šálkem kávy či čaje, rozproudit krev svařeným vínem nebo kapkou vaječného likéru. 

Neláká vás nic z naší dobře míněné výzvy? Pokusíme se vás tedy nalákat alespoň na pestrou ochutnávku, jež se podává v naší beletrii.

V dnešní literatuře se již nepodsouvá jen lehce vyčpělá a trochu otrávená káva od žida, kterou Maryša kdysi připravila Vávrovi, aby se ho zbavila. Doba pokročila a s ní i vývoj a nápady píšících autorů.

Co říkáte třeba na příliš hořkou čokoládu, čaj s kapkou neznámého jedu nebo zelený čaj s arsenikem? Další – neméně zajímavou kombinací – je i odpolední kafíčko a heřmánkový čaj se šampaňským. A kdo by stále neměl dost, v nabídce jsou i zcela bezpečné porce muffinů nebo sušenek se šálkem lipového čaje

Takže – dobrou "literární" chuť!

Bardi Carla

Bábovky pokaždé jinak

Bickel Gabriele

Dárky z bylinek

Davies Veselá Petra

O kávě

Gaylard Linda

Čajové opojení

Girsch Michaela

Čaje z léčivých rostlin

Gitani Jerry

Rum

Křivánek Mirko

Domácí receptář přírodní medicíny

Odello Luigi

Milovník kávy

Oettle Susanne

Likéry od jara do zimy

Pilaske Rita

Bylinkové čaje

Rehm-Hug Petra

Trvanlivé produkty z bylin

Siewert Aruna

Léčivé bylinky pro zdraví a energii

Soon Edwin

Cesta čaje Dilmah

Střelecká Petra

Filtrovaná káva