Hlavní obsah stránky

Alena Mornštajnová – autorské čtení a beseda se spisovatelkou

Fotogalerie Alena Mornštajnová - portrét

Kdy: 3. 5. 2023 od 17:30

Kde: velká studovna

S potěšením vás zveme na setkání s hvězdou současné české prózy, autorkou knih Hana, Hotýlek, Tiché roky a dalších čtenářských hitů

Alena Mornštajnová

(nar. 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, nyní se živí jako spisovatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, o dva roky později následoval román Hotýlek. Především díky svému románu Hana z roku 2017 se Alena Mornštajnová stala jednou z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek. Jejím čtvrtým románem jsou Tiché roky (2019), které zvítězily ve čtenářské anketě Kniha roku. Na jaře 2021 vydala dystopický román Listopád. Je také autorkou knih pro děti Strašidýlko Stráša (2018), Kapka Ája (2022) a Teribear. Tajemství modré krabice (2022). 
 

Moderování večera se zhostí Kladeňák a literární publicista Tomáš Fojtík.

Něco o něm: 
Tomáš Fojtík 
si knihy oblíbil prakticky ještě předtím, než se naučil číst. Ostatně, slovo "kniha" bylo jedno z prvních, které řekl. Drží se ho to dosud, přestože slov už používá trochu víc. Nejraději je používá k psaní o knihách – na svůj blog, nebo do své skupiny Literární s(n)obi na Facebooku. 
 

  • Vstupné na besedu: 100 Kč / *60 Kč ZTP, senioři a studenti.
  • Předprodej vstupenek bude zahájen 20. 3. 2023 v půjčovně v 1. patře knihovny. 
  • Pouze do vyčerpání kapacity sálu!

 

Akce se koná za laskavé finanční podpory Statutárního města Kladno.

Mediální partner: