Hlavní obsah stránky

Netradiční knižní vazby s Irenou Svákovou

Fotogalerie Netradiční knižní vazby s Irenou Svákovou - portrét

Kdy: 22. 6. 2023 od 16:30

Kde: lektorská místnost

Co: tvůrčí dílna

...aneb fotoalbum trochu jinak 

Kniha se nemusí jen šít. Může se lepit, třepotat i skládat.

A k čemu nám pak bude taková knižní vazba sloužit? Třeba jako nezvyklé fotoalbum, pořadač na recepty, nebo si můžete uspořádat sbírku drobných výtvarných prací.

Vycházet při tvorbě nezvyklého fotoalba a dalších vazeb budeme z  harmonikové a třepotavé vazby, částečně i z klasické šité japonské vazby. Ti rychlejší se naučí i potahování knižních desek, aby album bylo hezky pevné. A pokud nám na vše nezbude dostatek času, sejdeme se podruhé a dokončíme své tvůrčí záměry.

 

Kdo je Irena Sváková:

„Pokorně obdivuji vše krásné, přírodu, architekturu, obrazy, knihy. Zajímají mne dějiny výtvarného umění a literatura, což jsou obory, kterým se věnuji  ve své profesi učitele na střední škole. Dlouhá léta jsem také vyučovala knižní a obalový desing. Kvůli rodině jsem změnila své působiště a stýská se mi po předávání znalostí o vytváření knih. Ve volném čase se nejraději věnuji cestování  a svým nejbližším.“

 

 

 

 

Podrobnosti ke kurzu:

  • Materiál na dílnu zajistíme.
  • Vstupné na dvouhodinový kurz nově činí 140 Kč. Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 12 let.
  • Kapacita kurzu je omezena na 10 osob, vaše přihlášení je tedy ZÁVAZNÉ!
  • V případě opakované NEOMLUVENÉ neúčasti si vyhrazujeme právo vaši další přihlášku neakceptovat! Děkujeme za pochopení!

Přihlašovat na kurz se můžete ZDE