Hlavní obsah stránky

Informace k prázdninovému provozu a chystaným úpravám prostor knihovny

Milí čtenáři,

během léta nás v knihovně čeká série interiérových úprav. Reagujeme na měnící se potřeby našich uživatelů i potřebu rozvíjet vzdělávací a kulturní program knihovny.

Než se dostaneme do stavu, v němž je knihovna přívětivějším místem pro trávení času s vyšším komfortem pro uživatele, čeká nás pár týdnů v lehkém diskomfortu. Omlouváme se za ně a prosíme o shovívavost.

Co se tedy chystá? A na jaká omezení provozu se připravit?

 

OMEZENÍ PROVOZU A NĚKTERÝCH SLUŽEB

  • V pátek 14. 6. se pro veřejnost uzavře malá i velká studovna, kde budou (podle plánu) do 2. 9. probíhat interiérové úpravy. PŮJČOVÁNÍ NOVIN A ČASOPISŮ bude po dobu uzavření studoven v omezeném režimu. Na pultu informační služby při vstupu do prostor v 1. patře bude k dispozici seznam nejčastěji půjčovaných novin a časopisů, jejichž poslední čísla (v rámci roku) vám naši kolegové donesou na počkání. Ostatní periodika je možné objednat si z depozitáře, odkud objednávky vozíme v 9:00 a 13:00.
  • Od 1. 7. se uzavřou prostory návratu a výstavní síně v přízemí. V období od 1. 7. do začátku srpna (datum upřesníme) bude návrat knih provizorně možný v šatně v přízemí. Výdej žádanek z internetu bude probíhat ve standardním režimu v 1. patře.
  • Od začátku srpna bude návrat knih a výdej žádanek z internetu nově dostupný v upravených prostorách přízemí. V návaznosti zahájíme interiérové úpravy v 1. patře, jejichž harmonogram právě tvoříme a dáme včas vědět. Ruch by měl ustat v první polovině září.

 

OTEVÍRACÍ DOBA

O prázdninách (1. 7. – 31. 8. 2024) máme jako každý rok letní režim. Těšíme se na vás každé pondělí a každý čtvrtek od 9:00 do 18:00. V ostatních dnech ale samozřejmě bude stále k dispozici výdejový automat i návratový bibliobox.

 

CO SE PŘESTAVBAMI ZLEPŠÍ?

V přízemí: vracení knih a vyzvedávání žádanek bude na jednom místě. A bezbariérově.

V 1. patře bude změn víc a všechny jsou motivované snahou udělat z knihovny místo, kde je radost trávit čas – třeba i celé odpoledne.

Velká studovna se citlivou renovací promění v multifunkční sál vyhovující všem potřebám moderní knihovny. Pro tiché studium vzniknou nové prostory ze stávajícího volného výběru beletrie (jediná místnost směrem do dvora) – už se tak nikdy nestane, že bychom vás kvůli doprovodnému programu žádali o přesun od rozečtené knihy.

Z malé regionální studovny se stane útulný salonek pro čtení novin a časopisů.

A k tomu ještě chystáme nová místa pro prezentaci tematických výběrů zajímavých knih a knižních novinek a nové útočiště pro rodiny s dětmi.

Přejeme Vám krásné léto!