Hlavní obsah stránky

Až umřu, zasaďte na mě jabloň

Datum konání

  • 1. 2. 2023 od 17:30

Volných míst

  • 56 z 60

Popis

O přednášce

Už jste někdy přemýšleli, jaké byste si přáli místo posledního odpočinku? Zda na svém pohřbu chcete Beatles, Beethovena nebo zpěv ptáků? Nebo o tom, co byste si rádi oblékli na cestu na “druhý břeh”? Nad tím vším se můžete zamyslet během přednášky o půvabech přírodního pohřebnictví, které v sobě snoubí citlivý přístup k lidem i k přírodě.

V České republice se přírodnímu pohřebnictví věnuje organizace Ke kořenům. Před pěti lety tři ženy z tohoto spolku založily první český přírodní hřbitov Les vzpomínek, kde se popel zemřelých ukládá ke kořenům stromů. Jedinečné pohřby organizují nejen v Lese, ale také na jiných neobvyklých místech - v kavárně, na zahradě či třeba na louce.

Co si můžete z přednášky odnést

  • praktické informace, jak vytvořit pohřeb, který je osobitý, smysluplný a zároveň ekologický
  • zkušenost, že i o “těžkém” tématu je možné mluvit s lehkostí
  • jasnější představu o svých posledních přáních
  • zvědomění své smrtelnosti a prohloubení chuti do života

O přednášející

Přednášku povede jedna ze členek organizace Ke kořenům Gabriela Doubek.

Do týmu Ke kořenům ji přivedla hudba. Obřady doprovázela zprvu jako hudebnice, po absolvování kurzu Doprovázení pozůstalých v roce 2019 se stala také průvodkyní a obřadnicí posledních rozloučení. Podílí se také na správě pražského Lesa vzpomínek.

Vstupné na přednášku: 50 Kč. Rezervované vstupenky budou na Vaše jméno k vyzvednutí u pokladny před začátkem akce! Rezervace jsou závazné!

Přihlásit se na kurz

Na kurz se nelze zapsat, protože již začal.