Hlavní obsah stránky

Postup při výpůjčce e-knihy Flexibooks

Vzhledem ke změně podmínek společnosti Google ohledně distribuce aplikací pro jejich operační systém Android není momentálně možné stáhnout čtečku Flexibooks na zařízeních s verzí OS Android 10 a vyšší.

Čtečka pro Android je nahrazena univerzální online čtečkou, do které jsou postupně nahrávány tituly všech nakladatelů dostupné na platformě Flexibooks. Je předpoklad, že v online čtečce budou všechny tituly dostupné v průběhu podzimu letošního roku.

Aktuální informace o dostupnosti našich čteček najdete na webové stránce https://flexibooks.cz/jak-cist.

Postup:

Při realizaci výpůjček e-knih Flexibooks je nutné dodržovat Všeobecné obchodní podmínky pro používání platformy Flexibooks
https://flexibooks.cz/obchodni-podminky/

Před první výpůjčkou se zaregistrujte na webu Flexibooks (flexibooks.cz). Stačí vyplnit pouze e-mail a heslo.

E-mailová adresa musí být shodná s adresou uvedenou v kontě čtenáře v knihovně.

 

Zkontrolujte si ve svém kontě v knihovně (na stránkách katalogu ipac.svkkl.cz), zda je Vaše e-mailová adresa platná, případně zadejte správnou adresu.

E-knihy najdete v katalogu knihovny. Omezení výběru na e-knihy nastavíte v rozšířeném vyhledávání, "Druh dokumentu" vyberte "e-Knihy".

Vyberte svoji e-knihu, půjčíte si ji kliknutím na ikonku.

Na další obrazovce potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami výpůjčky a pokračujte tlačítkem "Vyžádat si e-knihu".

Nyní se vám zobrazí informace: "Na vaši e-mailovou adresu z e-shopu Flexibooks byla odeslána zpráva s informacemi k dokončení výpůjčky."
Podle těchto pokynů aktivujte svoji výpůjčku.
Aktivaci lze provést i přímým odkazem ze zaslaného e-mailu.

Výpůjční doba 30 dní začíná běžet od okamžiku aktivace výpůjčky na stránkách Flexibooks.

Z odkazu http://flexibooks.cz/jak-cist/ si stáhněte aplikaci pro čtení e-výpůjček Flexibooks a to podle operačního systému ve vašem zařízení: Windows, iOS, Android.

Po nainstalování aplikace se přihlaste do čtečky pomocí údajů, které jste uvedli při registraci na flexibooks.cz (e-mailová adresa a heslo).

Po přihlášení do aplikace se Vám zobrazí vypůjčené tituly. Klikněte na vybranou e-knihu, tím ji stáhnete do svého zařízení. E-knihu můžete nyní číst.

Doporučujeme přečíst si nápovědu k ovládání aplikace Flexibooks.

Upozornění:

Po stažení aplikace Flexibooks můžete být upozorněni, že tento program není certifikovaný. Tuto zprávu zobrazuje váš prohlížeč. Bude tedy nutné potvrdit, že důvěřujete této aplikaci.

V některých verzích Internet Exploreru je nutné dočasně vypnout možnost "Povolit chráněný režim". Tuto volbu najdete v menu Nástroje / Možnosti internetu / záložka Zabezpečení.

Eva Recmanová, Středočeská vědecká knihovna v Kladně, odd. IT 13. 5. 2016