Hlavní obsah stránky

Postup při výpůjčce e-knihy Palmknihy.cz

Vyhledání e-knihy

Je více možností, jak najít svoji e-knihu.

1. Knihu vyberte stejně, jako při hledání ostatních dokumentů pomocí indexů Název, Autor atd. Informaci o tom, jestli je k dispozici i e-kniha, uvidíte pod záznamem (volba "Půjčit si e-knihu").

nebo

2. Ve vyhledávání vyberte Rozšířené vyhledávání, v druhu dokumentu zvolte e-Knihy. Takto by se vám zobrazily všechny e-knihy. Hledání můžete omezit opět pomocí dalších kritérií (Název, Autor, Rok vydání atd.)

nebo

3. Najdete dokumenty, které odpovídají vámi zadaným kritériím (Autor, Název atd.). V pravém sloupci pomocí fazety Dostupnost můžete omezit výběr zatržením hodnoty "e-výpůjčka".

Zobrazení v katalogu

Informace o připojené e-knize a možnosti jejího vypůjčení se bude zobrazovat na stránce Výsledky vyhledávání, ve zkráceném i podrobném zobrazovacím formátu a na stránce Detail záznamu.

Vedle náhledu obálky se zobrazí jedna až tři ikony s odkazem na náhled prvních 20 stran e-knihy ve formátech pdf, epub, mobi. Kliknutím na ikonu se čtenáři nabídne stažení souboru s náhledem z portálu Palmknihy.cz.

Pokud je e-kniha k dispozici k výpůjčce z portálu Palmknihy.cz, zobrazí se pod záznamem volba "Půjčit si e-knihu".

Objednání výpůjčky

Kliknutím na volbu "Půjčit si e-knihu" se dostanete do objednávkového formuláře. Pokud ještě nejste přihlášení do katalogu knihovny, budete nejdříve přesměrován na přihlašovací stránku a teprve po přihlášení můžete pokračovat do objednávkového formuláře. Ten obsahuje informační text a tlačítko "Vyžádat si e-knihu".

Informační text:

Abyste si mohli půjčit e-knihu, musíte mít platnou registraci, vyplněnou platnou e-mailovou adresu, která se bude shodovat s vaší e-mailovou adresou zadanou v účtu Palmknihy.cz.

Zatržením souhlasu vyjádřete souhlas s podmínkami a kliknutím na tlačítko "Vyžádat si e-knihu" zahájíte proces e-výpůjčky.

Na vaší e-mailové adrese obdržíte zprávu o uskutečnění výpůjčky.

Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. Po registraci či vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první e-výpůjčku.

Jak otevřít e-knihu:

1. Po instalaci a spuštění aplikace Palmknihy se zobrazí možnost založit účet či přihlásit se do existujícího.

2. Vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.cz či dřívějšího eReading.cz. Po přihlášení v dolním menu zvolte “E-knihy” a klikněte na tlačítko Aktualizovat knihovnu. Zobrazí se Vám obsah Vaší Online knihovny.

3. E-knihy stahujete kliknutím na obálku e-knihy.

Podpora aplikace Palmknihy

Platforma

Verze

Čtecí zařízení

Odkaz na stáhnutí

Android

5 a vyšší

Mobilní telefony, tablety, čtečky

Google Play

Android

(Lite verze)

4.4

Starší elektronické čtečky

Soubor ke stažení (verze lite 2.0.14)

či přímo na stránce Palmknihy.cz - Nápověda

iOS

11 a vyšší

iPhone, iPad

App Store

Windows

-

X

-

Online

-

X

-

Čtečky Kindle a

Pocketbook

-

X

-

Výpůjčku můžete stáhnout opakovaně i do více zařízení. Po dobu 31 dní budou všechny stažené výpůjčky pro vás k dispozici.

Výpůjčku nevracíte, po 31 dnech se výpůjčka automaticky ukončí.